آقا سلام

آقا این پست قرار بود خیلی چیز ها بشه مثل 13 بدر یا 15 بدر یا .... که در نهایت قرار شد بشه خاطرات شیراز .

طبیعت شیراز و کلا شهرش به آدم خیلی چیز ها می گه و یاد میده مثلا میری که مارگون ، رودی که جریان داره همه رو مبهوت میکنه خیلی ها کثیفش میکنند و بهش بد میکنند ولی رود میگذره و به نظر من همین صفتش هست که باعث میشه همه محتاجش باشند یا ده ها چیز دیگه که از این سفر یاد گرفتم اما دلم گرفت و یه متن برا حضرت صاحب الامر نوشتم گفتم اون رو می ذارم حالا خاطرات شیراز باشه برا بعد انشاالله.

آقا سلام. شما خوبید ؟خوب خدا را شکر .الحمدلله آقا از احوال اینجا می پرسید ؟آقا جان از غیبت شما جان ها به لب رسیده ،آقا جان این درس طولانی غیبت کبرای شما که انگار پاس شدنی نیست کی به پایان می رسد؟آقاجان بهار است اما بی گل رویت بهار نیست ، آقا جان شمعدانی های حیاط هنوز انگار حیات حقیقی نیافته اند، آقا جان این همه گرمای اجاق حوصله کم نیست .

یا صاحب الزمان قسم به عصر که حوصله جهان دارد سر میرود ، آقا کفگیر زمین به کف دیگ زمان خورد پس کجایی بقیة الله خداوند؟ 

کجایی ذخیره ی روز مبادای خدا ؟ در کدامین روز یا شب جمعه در جست و جویت باشیم؟ آقا تا کی برای سبز پوشی در خیالی سبز قلم بفرساییم؟ آقا در حال و هوای خیال در ابر مه آلود انتظار 13 سبزپوش در انتظار شمایند . آقا جان 1400 سال از شق الشمس مسجد کوفه گذشت ، آقا از شق القمر کربلا آنجا که باعث کسوف شدیم 1000 و اندی سال گذشت  ، آقا تمام هابیل های عالم در انتظار شمایند  ، آقا جان شما را قسم به لطافت یه برگ درخت و قسم به زلالی آب روان و به جوشانی یک چشمه ی آب ، آقا ای همه عالم به فدای کف نعلین شما ، اندکی تند قدم بردارید آقا جان زمین و زمان و آسمانمان به هم دوخته شد از این غیبت کبرای عظمای شما .

بقیة الله بسمان نبود غروب 13 خورشید؟ آقا این خسوف طولانی شما دارد کورمان می کند دارد "من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتة الجاهلیه" می کندمان کجایی آقا ؟ آقا جان خوشحالی از نگرانی اهل زمین خارج از رسم مروت است ولی زمین و زمان و آنچه در میانشان است همه در انتظار پایکوبی برای لحظه ای هستند که :

چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد

آقا جان گستره ی عظیم کوچک خانه ی علی و فاطمه که بزرگترین صحنه های تاریخ را رقم زده است سالهاست که از یاد رفته ، آقا جان بیا ، آقا صدای قل قل اجاق تحمل می آید به جوش آمده است ، آقا جان چیزی در چنته ی انتظار نیست گستره ی وجود حقیر و کوچک شده است ، آقا بی تو پیمودن شبها شدنی نیست ، آقا آلودگی هوا از حد هشدار بالاتر رفته زندگیمان تعطیل رسمی است هوای باریدن ندارید؟

یه متن دیگه هم بود با نام درددل با امام زمان و با کلمه ی کلیدی آقاجان اجاق حوصله گرم است اونم متن قشنگی شد اگرم حوصله نداشتین که برید و پیداش کنین اینجا رو کلیک کنید .

اما نکته ی بعدی چرا مدتی است که وبلاگ به هم ریخته و اون نظم گذشته رو نداره ببینید توی یک بازه ی زمانی  دوتا بخش جدید به وبلاگ اضافه شد یکیش که فیزیکستان بود هدف از پیش تعیین شده ای بود اما فوت پدر..... که قابل پیشبینی نبود بود؟

پس ببخشید اگر مدتی است دیر به دیر می نویسم و یا .... حالا هم چون که از متن حضرت عباس و غدیر خیلی وقت بود که مطلب ادبی نذاشته بودم و برای شهادت حضرات زینب کبری و صدیقه ی زهرا هم متن ادبی نذاشتم این رو به عوض هر دوتاییشون گذاشتم ببخشید دیگه راستی قالب جدید زیباست گفتن دوستان که قالب قبلی مشکل داشت ما هم عوض کردیم

/ 15 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خودتی

بسیااااار عالی شیراز خوش گذشته پس؟جای ما رو ام خالی میکردی اخوی[چشمک]

وشکو

الی متی احار فیک...[گل] و این واژه ها نیز جالب بود "آقاجان اجاق حوصله گرم است" و امان از فوت پدر که همه چیز را به هم میریزد...

دهاقین

یک روز چو آفتاب در می آیی با هدیه ی نور از سفر می آیی با این همه دشمنی که داری آقا؟ با سیصد و سیزده نفر می آیی؟!! زیبا بود و دلنشین[گل]

افشین

درست متوجه نشدم شق الشمس مسجد کوفه؟ منظور حضرت علی هست؟ ای کاش توشیح بیشتری میدادی آخرش این واژه ها که معانی مختلفی دارند نیاز به توضیح بیشتری دارند ممنون

واژه بیدار

دارد حناي توبه و شرمي كه داشتم پيشت عزيز فاطمه بي رنگ مي شود، آقاببخش،،بس كه سرم گرم زندگيست كمتردلم براي شما تنگ مي شود فهمیده ام فرقی نمی کند پاییز باشد یا بهار، وقتی تو نیستی، هیچ چیز رنگ خودش نیست.

...

فکر کنم اگه یه چندتا (آقا)هاش حذف بشه بهتر می شه....

Fatemeh

سلام محمد جان [لبخند] زیبا بود خیلی ی ی ی ی به دلم نشست [گل]

سلام http://hagheghat.persianblog.ir/ هر آنچه را که از خداوند طلب کنید او پیش از آنچه که فکر کنید با آغوش باز به شما اعطا می کند.

محمد

سلام محمدرضا خیلی وبلاگت جالب [نیشخند][نیشخند][گل]