حسین(علیه السلام)

بسم الرب العشق

اباعبدالله در میان ائمه ی ما شخصیت ممتازی دارد انگار همه ی این آقایان بزرگوار به سمت حسین بن علی علیه السلام خط می دهند.

حتی اباعبدالله (علیه السلام)در شب عاشورا به خواهرشون میگند جدی خیر منی و ابی خیر منی و اخی خیر منی.

اما چه سری است که حتی علی (علیه آلاف تحیه و السلام)هم وقتی میاند در خونشون که نماز باران یخوانند ارجاع میدهد به آقازاده شان حسین(علیه السلام).

وقتی امام حسن مجتبی(علیه السلام)در بستر بیماری است و برادرشان برایش میگرید ایشان می فرماید حسین جان لا یوم کیومک یا اباعبدالله.

می گویند ایشان دین را نجات داد.

که قبل از آن واقعه،جامعه و"علی الاسلام سلاما"شده بود.

اما مگر غیر از این است که ضربت علی در خندق هم دین را نجات داد.

انگار سر ماجرا در جای دیگری است.می گویند اون مصائب شگفتی که بر حسین(علیه السلام)وارد آمد بسیار عظیم بود اما مگر هدف غیر از حفظ دین بوده است؟ایشان میدید که این دین حفظ می شود اما حضرت فاطمه علیها السلام چه که آغاز انحرافات را دیدند؟

واقعه ی عاشورا یک تداوم بود از  جمله ی ان الرجل لیهجر و یک میوه بود از درخت ثقیفه.

و شاید سر آن این باشد که عاشورا اوج مقاومت در برابر ولی خدا بود و اوج شگفتی سازی بشر که اباعبدالله حتی در قتلگاه می فرمود:

"ام حسبت ان اصحاب الکهف و الرقیم کانوا من آیاتنا عجبا ....؟"

هر چه باشد این قطعی است که حسین سفینه نجات تند روی خدا است سریع به مقصد میرساند که خاصیت این خاندان است که یک قدم به سمتشان بروی می بینی یازده قدم نزدیک شدی چرا که او ده قدم به سمت تو آمده و مثال عینیش حر

او که اول مبارز با حسین(علیه السلام)است اما وقتی بازمیگردد این اباعبدالله است کهبه استقابلش میرود چه آن که میداند حر از روی کودکان شرم دارد و می فرماید:"

و ارفع راسک و انت الحر کما سیمتک امک."

تا پایان این دهه زمان زیادی باقی نمونده و ان چه که اشک بر مصائب حسین(البت با آگاهی)می کند را جز خالق حسین نمی داند که حسین(علیه السلام)آن دم که علی اصغر را به خاک میسپرد رو به آسمان کرد و دامن لباسش را تکاند به این نشانه که خدایا دیگر هیچ ندارم.

و اکنون خدا هر چه دارد برای حسین می دهد.

اللهم ارزقنا الشفاعه الحسین یوم الورود و ثبت لی قدم الصدق عندک مع الحسین و اصحاب الحسین علیه السلام.

پ.ن1:"با عرض معاذرات کثیره از غیبت نود و هفت روزه."

/ 9 نظر / 74 بازدید
وشکو

غیبتتان را بخشیدیم به شرط آنکه : 1-دیگر تکرار نشود 2-یک دوگوله پر گوشتی از هییت حسینی برای ما بگیرید ..!

هیچکس

اولا که مگه همه عربیژون مثل شما خبو که ترجمه ندکردین :( دوما حلا چون خود زنید بکرتی ادی من بخچ تاخیرت ندخوسان :) وقتی که تفسیر البرهانو میخوندم به خاص بودن پنج تن معتقد تر شدم. مسئله ای که شاید قبلا خیلی برام قابل درک نبود.

سید علیرضا

خیلی متن زیبایی بود و اما بعد این غیبتت صغری بوده یا کبری؟ دوست داریم بیشتر در اینجا ببینیمت محمدرضا جان

هیچکس

این چه گاپان بازیو برنتاره؟ پوصد سال یگ پسا آپ کره! یگ قرنی طیل کشو جواب نظرا هاده؟!!

نگاه و نشان

شاید حدیث کساءنیز راوی همین است یعنی پنج تن آل عبا که ختم به حسین ابن علی میشود دایره اصلی به اتمام میرسد ومنبعد از ان دنیا در حال بهسازی وبرتر سازی روح انسانست ........وامکان پیشروی انسان به محیط معصومیت اکتسابی با این سفینه اخری حتمیست ......التماس دعا

سیدحسین علوی

سلام علیکم. مون که خیلی کیفم بکرت.از این مطالبه دلنشین شما. همیشه از این کارا بکردین. [لبخند][لبخند][لبخند]

باران

بسیار مطلب زیبایی بود. افرین بر این چکیده های قلم توانای شما

علی

جانــــــــــــــــــــــــــــم

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوانسار

وبلاگ نویس محترم با سلام احتراما از جنابعالی دعوت به عمل می آید که در جلسه نشست صمیمانه روز دوشنبه مورخ 94/06/02 ساعت 4:30 بعدظهر که در محل این اداره واقع در خیابان ثقة الاسلام شهیدی برگزار می گردد، حضور بهم رسانید.